JUVENTA ZWYCIĘŻA TURNIEJ XX LECIA

• autor: junior2000-01AS, 2015-02-16 11:29

Za nami Ogólnopolski Turniej z okazji XX lecia UKS Junior Radom, w którym zwyciężyła ekipa Juventy Starachowice pokonując w finale Orlęta Kielce. Trzecie miejsce przypadło naszej drużynie. Wiele emocji, piękne bramki, konkursy, wyróżnienia, podziękowania i życzenia. To wszystko już za nami.

Przede wszystkim wielkie podziękowania należą się wszystkim rodzicom z roczników 2001 i 2002, którzy zaangażowali się w obsługę imprezy. Dziękujemy także wszystkim podmiotom, które wsparły turniej. Poniżej więcej o turnieju, natomiast relacja z zawodów jest także na stronie www.radomsport.pl, a na www.rozpn.pl poza artykułem zamieszczone są zdjęcia i kilkuminutowy filmik z imprezy. Niebawem także w TV Dami zobaczymy relację z naszego turnieju.

Jeśli pogoda pozwoli trenujemy we wtorek, czwartek i piątek na boisku o godz. 16.00, a w środę o godz. 17.30 rozegramy sparing z LUKS Sportowa Czwórka Radom.

W turnieju zagrało 10 drużyn. W grupie II rozgrywki zdominował zespół Juventy, który pokonał Granat Skarżysko, Polonię Iłża, AP Kozienice i Juniora 2002. W grupie I emocji było zdecydowanie więcej, poziom gry był wyrównany, każda z pięciu ekip mogła zagrać w finale, a wiele spotkań kończyło się remisami. Nasz zespół mocno stremowany rangą imprezy nie mógł zdobyć bramki przez 3 mecze, remisując 0-0 z GKS Jedlińsk, 0-0 z Life Siennica i ulegając niespodziewanie Orlętom Kielce 0-1. Wyrównana stawka spowodowała, że przed ostatnimi spotkaniami w grupie I każdy zespół wygrywając mógł zapewnić sobie strefę medalową. Przed nami był wtedy mecz z Legionem Radom. Tradycyjnie "Sen o Warszawie" przed naszym spotkaniem i ...zaczynamy. Pełne dramaturgii spotkanie wygrane 4-2 w obecności prezesa MZPN Zdzisława Łazarczyka, prezesa ROZPN Sławomira Pietrzyka, honorowego prezesa ROZPN Jerzego Figasa i członków Zarządu MZPN i ROZPN a także sekretarza miasta Radomia Rafała Czajkowskiego i wszystkich sympatyków Juniora i Legionu, słusznie potem przez trenerów ocenione jako najlepszy mecz turnieju.

W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy 6-1 Polonię Iłża, a w finale Juventa pokonała 2-0 zespół Orląt Kielce. Królem strzelców turnieju okazał się gracz Juventy Starachowice - Piotr Nowakowski.

Klasyfikacja Końcowa turnieju: 1. Juventa Starachowice 2. Orlęta Kielce 3.Junior Radom 4.Polonia Iłża 5.GKS Jedlińsk 6.Granat Skarżysko 7.Legion Radom 8.AP Kozienice 9.Life Siennica 10.Junior Radom 2002.

Mnóstwo nagród, w tym Puchar Prezydenta Radomia, puchar i nagrody ufundowane przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej,Starostwo Powiatowe, KFC, Campeon.pl, Leda Sport powędrowało do uczestników turnieju. Statuetki ufundowane przez All Sport trafiły natomiast do dziewięciu zawodników Juniora, którzy reprezentowali Klub w kadrze ROZPN i MZPN.

Równolegle do zawodów w drugiej sali gimnastycznej trwał konkurs na najszybszy strzał na bramkę. Rywalizację i nagrodę od Campeon.pl wygrał Dawid Noga, który uderzył z prędkością 109km/h.

Po turnieju odbyła się także ceremonia wręczenia honorowych odznaczeń  MZPN i ROZPN dla działaczy i trenerów, którzy swoją cegiełkę dołożyli w 20 letniej historii Juniora Radom. Z okazji XX lat Klubu prezes UKS Junior - Mieczysław Banach odebrał okolicznościowe puchary od prezesów: Zdzisława Łazarczyka (MZPN) i Sławomira Pietrzyka (ROZPN).

Wszystkie ekipy z zadowoleniem wypowiadały się o turnieju, bo każdy zespół został obdarowany, a przez cały czas trwania zawodów uczestnicy, trenerzy i wszyscy goście korzystali z przygotowanych dań gorących i przekąsek. Na wysokości zadania stanęli rodzice zawodników Juniora 2001 i Juniora 2002, którzy perfekcyjnie przygotowali i prowadzili bufet. Dziękujemy im, bo wkład, jaki włożyli był nieoceniony. Dziękujemy także wszystkim sponsorom i partnerom, którzy wsparli jubileuszowy turniej, a byli to:Urząd Miasta w Radomiu, Starostwo Powiatowe, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Radomski Okręgowy Związek Piłki Nożnej, Drukarnia Ekspressdruk, KFC, Leda Sport, All Sport, Campeon.pl, Cech Piekarzy w Radomiu.